Konum
Anasayfa > İçerik > duyurular > Kesmeşeker’in Kadıköy’ü…

Kesmeşeker’in Kadıköy’ü…

‘Kadıköy’ün kent ozanı’ Cenk Taner ‘Kaptan’lığında 1990 yılında kurulan Kesmeşeker, ilk albümü ‘Dipten ve Derinden ile başlayan serüvenine 10. albüm ‘Kadıköy’le devam ediyor.

kadıköy de iyiyiz
“Kadıköy’de iyiyiz, mutluyuz…”

Yeni albüm ‘Kadıköy’de söz ve müzikleri Taner’e ait, Değişti Zaman, Keçi, Önce Nar Sonra Pancar, Kadıköy’de Çok Güzel Solduk Biz, O, Sonbahar, Litra,  Dahi Çocukları Düşlerinden Vururlar, Kadıköy’de Zen ve Az Ya Da Çok isimli 10 şarkı bulunuyor. Cenk Taner’e bas gitarda Canay Cengen, vurmalı çalgılarda ise Gökhan Özcan eşlik ediyor.  Ayrıca, Cansun Küçüktürk, Özgür Ulusoy ve İlkay Özboyar da çalımlarıyla katkıda bulundular. Tüm düzenlemeleri  Kesmeşeker’e ait olan bu albümün Kayıt ve Mix’i Canay Cengen- 2017, Mastering Levent Büyük, Çağdaş Şenel – Stüdyo 18, Kapak çalışması ise Engin Güneysu imzası taşıyor. Kesmeşeker “Kadıköy” 22 Aralık’ta tüm müzik marketlerdeki yerini aldı, 29 Aralık’tan itibaren ise tüm dijital mecralarda yayına girdi.

Kadıköy’ün sesi Kesmeşeker’in vokal ve gitaristi Cenk Taner, 4 yıl önce Gazete Kadıköy’e verdği röportajda sokaklarından beslendiği mahallesi için ‘’Kadıköy’de sabitiz biz, böyle iyiyiz, mutluyuz… 1985’ten beri Kadıköy’de, hatta aynı sokaktayım. Kesmeşeker için ‘’Kadıköy’ün sesi’’ (Kadıköy sound) derler. Bizle özdeşleşmiş bir durum var. Şarkılarımızda çok geçer Kadıköy. Kadıköy’den aldığımızı evrene iade ediyoruz.  Buranın havası, suyu bize başka gelir. Karşı’dan buraya gelince toprağı öpmek isteriz. Kadıköy milliyetçiliği değil bu. Burada bir başka hava var, rahatız, özgürüz. Büyüdüğümüz , beslendiğimiz topraklar burası. Kadıköy baş tacı bir yer bize. Kadıköy’de sabitiz biz.  Kadıköy, İstanbul’un üretim beşiğidir. Taksim filan sanılır ama değil. Burası egosu fazla olmayan bir yer. Karşıya konsere filan gitmek -ki deplasmana gitmek diyoruz biz buna- (gülüyor) zor geliyor. Karşısı karışık, burası sessiz sakin. Mahallemizde iyiyiz biz böyle’’ demişti.


Gazete Kadıköy : http://www.gazetekadikoy.com.tr/kultur-sanat/kesmesekerin-kadikoyu-h11676.html

Bir Cevap Yazın

Top