Konum
Anasayfa > İçerik > biyografiler > Gökhan Özcan

Gökhan Özcan

1975 yılında Kırıkkale’de doğdu.15 yaşında kurduğu “Protest” adlı grubuyla Bursa’da müzik çalışmalarına başladı. 19 yaşında blues müziğine ilgi duymaya başladı. Kurucularından olduğu “Free Mood Band” ile blues üzerine çalışmalar yaptı. 1996’da bu grupla İstanbul ve Ankara’da çeşitli kulüp ve festivallerde konserler verdi.

1998 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünü kazandı. Burada Can Kozlu ve Cengiz Baysal ile davul çalıştı. Çalıştığı değerli müzisyenler arasında L. Butch Morris, Ali Perret, İmer Demirer, Can Besbelli, Demirhan Baylan, Selen Gülün, Ayşe Özbekligil yer aldı. Müzik eğitimine devam ederken soul & blues grubu “Soul Stuff” ile İstanbul ve Ankara’da konserler vermeye devam etti.

Ayhan Sicimoğlu “Latin All Stars”, William Richart Cardoso “El Pluma Band”, Demirhan Baylan, Melis Sökmen, Efkan Şeşen, Nazan Öncel, Murat Taner, Luis Ernesto Gomez, Gülseren Gomez gibi değerli müzisyenlerle birlikte çalıştı.

Cenk Taner ile 2013 yılında “Yoldan Çıkmış Şarkılar” albüm kaydında tanıştı. Albüm kaydı ve yayınının ardından birlikte sahne almaya devam etti. Halen “Kesmeşeker” de büyük bir keyifle davul çalmaktadır.

“Kesmeşeker” ve kendi blues grubu “Oldschool Blues Band” ile akustik ve elektrik çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Top