Konum
Anasayfa > İçerik > Konserler > Burgazada Progresif Müzik Konseri

Burgazada Progresif Müzik Konseri

10 Ağustos’ta Burgaz Ada’da Cennet Bahçesi’nde düzenlenecek festivalde Cenk Taner & Arkadaşları, Taner Öngür & Avam, Replikas  gibi isimler yer alıyor.

Festivalde çalacak diğer isimler Teneke Trampet, Sattas, Dinar Bandosu, Klan, Batman Robin & Kemal ve Volkan Karaman & Kontsizoff Orkestrası. Festival 10 Ağustos Cumartesi saat 16:00′da başlıyor.

 

Taner Öngür sosyal medyadan festival hakkında şöyle bir bilgilendirme yaptı:

Arkadaşlar, bu festivalde, güçlü ses sistemleri, ışık oyunları, sis makineleri, projektörler filan olmayacak. Aynen, 60′lardaki gibi davulda sadece 1 mikrofon, diğer bütün enstrümanlar davulun akustik volümüne balanslanarak müzik yapılacak. insan denilen yaratığın, desibel sınırlarını, güçlü algılanmak adına zorlamayacağız. kulaklarımızın gerçekten algılayabildiği bir desibelde yaşanacak her şey, yanınızdaki ile konuşabileceksiniz. son 30 yıldır, kapitalizmin, her alanda olduğu gibi, müzikte de abartıyı pompalaması neticesinde, müzik dinlenmeyen bir kavram haline geldi, abartı arttıkça arttı, artık yeter, bu abartıyı reddediyoruz. Doğal kulaklarımıza kavuşmak istiyoruz, müzik saf sessizlikten başlayabilmeli, bildiğiniz gibi adalarda, motorlu araçlar yok, yani aslında şehirde fark etmediğimiz ve bizi ne olduğunu anlamadığımız bir şekilde çıldırtan dip gürültüsü yok, Orada kendinizi daha temiz ve dinç hissedeceksiniz, kafanız daha az karışık ve daha huzurlu olduğunuzu fark etmeniz de cabası..

Bir Cevap Yazın

Top