Konum
Anasayfa > İçerik > duyurular > Her şey sermaye için sevgilim gece yarısı yayında…

Her şey sermaye için sevgilim gece yarısı yayında…

Kesmeşeker’in yeni klibi “Her şey sermaye için sevgilim”

2011 ‘in Aralık ayında çıkarttığı albümünün ilk klibi Atlar Dönmedi‘yi geçtiğimiz Ocak ayında yayınlayan Kesmeşeker 2. Klibini “Her şey sermaye için sevgilim”e çekti.

Film Deney tarafından çekilen klibin yönetmenliğini,  çekimleri devam eden Kesmeşeker belgeselinin de yönetmenliğini yapan Gökçe Kaan Demirkıran üstlendi. Yardımcı yönetmen ve kurguda Deniz Köylü, kamerada Ümit Sarı yer aldı. Garo Babayan Post Prodüksiyon da destek verdi.

Klip, şarkıda geçen yatılı okul ve Pazar anlatıları üzerine kurulu bir senaryoyla çekildi.  Kapalı dükkânlar, yolculuk, dönüş, geçmiş gibi temalar sekanslarla ifade edilmeye çalışıldı. Bunun yanı sıra Kesmeşeker’in performansları yer aldı. Cağaloğlu ve Sirkeci’de yapılan kurmaca çekimlerde Express dergisinden tanınan Serkan Seymen rol aldı.  Performans çekimleri ise farklı sekanslarda çekilerek tamamlandı.  Can Alper, Tansu Kızılırmak ve Emre Sarıtunalılar’ın planları Jingle Factory’de çekildi.  Cenk Taner’in planları ise Karga Art’ta çekildi.  5 kişilik bir ekiple 4 günde tamamlanan çekimlerin ardından istenilen sonucun alınması için 2 haftadan uzun bir süre Post Prodüksiyon da çalışıldı.

Bir Cevap Yazın

Top