Konum
Anasayfa > İçerik > duyurular > “Doğdum Ben Memlekette” çıktı!..

“Doğdum Ben Memlekette” çıktı!..

Kesmeşeker’in yeni albümü ”Doğdum Ben Memlekette” Ada Müzik’ten çıktı.

”Doğdum Ben Memlekette”

Cenk Taner: Vokal, Elektrik Gitar, Akustik Gitar 
Can Alper: Elektrik Gitar, Akustik Gitar, Oniki Telli Gitar, Geri Vokal 
Tansu Kızılırmak: Bas Gitar, Geri Vokal
Emre Sarıtunalılar: Davul, Perküsyon, Geri Vokal

Şarkı Sözleri

Kesmeşeker ‘Doğdum Ben Memlekette’ hem topluluğun sekizinci albümü, hem de yirminci yılının taçlanması oldu. Cenk Taner, Can Alper, Tansu Kızılırmak ve Emre Sarıtunalılar’dan oluşan kadronun hazırladığı albümün kayıt ve miksleri Eray Uygur tarafından Jingle Factory’de, mastering ise Andy Jackson tarafından İngiltere’de gerçekleştirildi. Fotoğraflar Şahan Nuhoğlu, grafik tasarım ise Hayalgücü Tanıtım imzası taşımakta.

Albümüm adından da anlaşılacağı üzere, şarkılar ‘memlekette doğmuş olma halleri’ne dair. Albümde yer alan 11 şarkının sözü ve bestesi Cenk Taner’e, düzenlemeler ise Can Alper, Tansu Kızılırmak, Emre Sarıtunalılar ve Cenk Taner’e ait.

Ada Müzik tarafından piyasaya sürülen “Kent Ozanları 1” adlı toplama albüm için Cenk Taner tarafından akustik olarak yorumlanmış, fakat daha önce hiçbir Kesmeşeker albümünde yer almamış olan “Eğ Başını Eğeceksen” de yepyeni düzenlemesiyle bu albümde yer alıyor.

‘Doğdum Ben Memlekette’ albümün kapağında yine farklı bir sporcu olan Metin Kurt yer almakta.

Yedi yıl aradan sonra gelen yeni Kesmeşeker albümü, topuluğun sözel ve müzikal olarak geldiği noktayı göstermesi bakımından da çok özel bir yerde duruyor.

Bir Cevap Yazın

Top